خانه / با مردم پیام ها و سخنرانی ها / ملت ایران نشاط و فعالیت سیاسی خود را با آرامش در انتخابات به نمایش می‌گذارد
ملت ایران نشاط و فعالیت سیاسی خود را با آرامش در انتخابات به نمایش می گذارد
ملت ایران نشاط و فعالیت سیاسی خود را با آرامش در انتخابات به نمایش می گذارد

ملت ایران نشاط و فعالیت سیاسی خود را با آرامش در انتخابات به نمایش می‌گذارد

سیدمحمود علوی با بیان اینکه ملت ایران نشاط و فعالیت سیاسی خود را با آرامش در انتخابات به نمایش می‌گذارند، گفت: امنیت حاکم بر کشور بی‌بدیل است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، حجت‌الاسلام‌ سید محمود علوی شامگاه پنج‌شنبه در مسجد الغدیر شهر پردیس در جمع مردم این شهر اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم در شرایطی به استقبال دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری می‌رویم که کشورمان جشن 37 سالگی پیروزی انقلاب را در روز 22 بهمن‌ماه برگزار کردند و مردم بار دیگر حماسه حضور آفریدند و اعجاب دنیا را برانگیختند و چشم نظاره‌گر جهانیان را به این حضور خیره کردند.

وی افزود: هر سال مردم در روز پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به سال قبل حضور پررنگ‌تری دارند و در سه سال اخیر نیز این حضور نسبت به سال‌های قبل پررنگ‌تر بوده است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: در فروردین‌ماه سال قبل فراموش نکرده‌ایم که مقام معظم رهبری فرمودند حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال 92 بیش از ‌سال‌های گذشته بوده است.

علوی ادامه داد: علت این بود که در کشور، دولتی زمام امور را به دست گرفت که محوریت را به مقام معظم رهبری داد و معظم‌له را نه در شعار، بلکه در عمل به عنوان هدایتگر نظام باور داشت؛ به تعبیر رئیس‌جمهور در کشور یک پرچم برافراشته بود و آن هم در دست مقام معظم رهبری است و ما در زیر این پرچم حرکت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر، دولت خود را برای همه مردم، اقوام، مذاهب و جریان‌های سیاسی می‌دانست، بیان کرد: این دولت به دنبال اینکه یک مجموعه سیاسی به حاشیه برود، نبوده است.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: همیشه دولت از توان و تجربه یک مجموعه مدیریتی و سیاسی بی‌بهره و محروم بود؛ اما این دولت آمد و دولت ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد و امروز می‌بینیم که به لطف پروردگار همه جریان‌های سیاسی، اقوام، اصناف و … در صحنه حضور دارند.

علوی ادامه داد: در سالی که ما کار را آغاز کردیم، کمتر روزی بود که مقابل مجلس تجمع‌های اعتراضی برپا نبوده باشد و صوفی‌ها، اهل حق، معلمان، پرستاران، اصناف و … مقابل مجلس جمع می‌شدند که به لطف پروردگار امروز ما شاهد آرامش هستیم و همه با آرامش مشغول زندگی خود هستند.

وی بیان کرد: اگر مردم اکنون مطلب و مشکلی دارند، دیگر احساس نمی‌کنند که برای رفع آن نیاز به تجمع در مجلس، استانداری و دیگر مراکز دولتی است؛ بلکه احساس می‌کنند که می‌توانند مطالب خود را با استناد به مواد قانونی نوشته و دولت هم رسیدگی می‌کند و تا جایی که امکان داشته باشد برای خدمت اقدام می‌کند.

alavi23

وزیر اطلاعات افزود: با عنایت خداوند متعال آرامش و امنیت بی‌بدیلی بر کشور حاکم کرد و ما در شرایطی جشن 37 سال انقلاب را برگزار کردیم که در کشورهای نزدیک و دور ما امنیت سال به سال کاهش داشته است؛ ما چندین بار صدای انفجار را در عربستان سعودی، کویت، پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه، لبنان، ترکیه، مصر، تونس، اندونزی، پاریس و … شنیده‌ایم که به لطف پروردگار در این چند سال امنیت جمهوری اسلامی ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کرده و شاخص امنیت بالاتر رفته است.

علوی ادامه داد: دو سال پیش خبرهایی شنیده می‌شد مبنی بر اینکه در مرزهای کشورمان 14 مرزبان ما را به شهادت رساندند یا پنج نفر مرزبان را ربوده و گروگان گرفتند که در این خصوص چهار نفر را آزاد کردیم و بعد از مدتی پیکر یک شهید را خارج از کشور شناسایی و به کشور آوردیم و تحویل خانواده چشم به راهش دادیم.

وی تصریح کرد: در این زمینه در یک سال اخیر از این خبرها شنیده نشده و به تعبیر مقام معظم رهبری این امنیت بی‌بدیل است و در کشورهای همسایه وجود ندارد؛ در کشورهای همسایه امنیت روزبه‌روز کاهش پیدا کرده، اما در کشورمان این موضوع افزایش داشته است.

وزیر اطلاعات بیان کرد: این پیروزی‌ها و موفقیت‌ها از یک سو حاصل دلاوری‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری و از سوی دیگر، تدابیر دولت که در تلاش است تا بدون سروصدا و جنجال کارها را با تدبیر و مشکلات را یکی پس از دیگری رفع کند، بود.

علوی ادامه داد: در سال‌های اولیه انقلاب، کشورهای کوچک همسایه، ما را تهدید به تعرض نظامی و هشت سال ما را درگیر جنگ کردند؛ امسال در شرایطی جشن 37 سالگی پیروزی انقلاب را برگزار کردیم که حتی قدرت‌های بزرگ هم با وجود تمام عربده‌هایی که می‌کشیدند و گزینه نظامی را روی میز اعلام کردند، هرگز به خود اجازه ندادند تا نسبت به جمهوری اسلامی ایران کوچک‌ترین قدم خطایی را بردارند.

وی گفت: سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب را در شرایطی جشن گرفتیم که 12 سال رسماً تحریم اقتصادی بودیم و قبل آن نیز تحریم بودیم؛ اما بعد از آن رسماً با فشارهای ظالمانه بر کشورمان نه‌تنها قدرت‌های اقتصادی در اروپا و آمریکا بر ضد ما بودند، بلکه خرید نفت را روز‌به‌روز کاهش می‌دادند و می‌خواستند با قطعنامه‌های مکرر فشار بر ملت ما وارد کنند تا ملت وادار به تسلیم شود.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: امسال در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دنیا برابر ایران زانوی تسلیم بر زمین زد و حق فناوری هسته‌ای، حق حضور ما در بازار بین‌المللی فعالیت‌ها و مبادلات هسته‌ای را پذیرفت؛ همچنین آنها فروش کیک زرد را از سوی کشور و توسعه و تحقیق را در عرصه فعالیت هسته‌ای پذیرفتند و امروز همان کشورهایی که اگر کشور ثالثی با کشورمان وارد دادوستد می‌شد، تحریم می‌کردند، اکنون در صف ایستاده‌اند تا با جمهوری اسلامی قرارداد اقتصادی منعقد کنند.

علوی افزود: در شرایطی جشن پیروزی انقلاب را برگزار کردیم که ملت ایران از خود نشاط و فعالیت سیاسی همراه با آرامش را به نمایش می‌گذارند؛ در آستانه دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی قرار داریم که هر دو بسیار مهم هستند؛ مردم و جریان‌های سیاسی در حال فعالیت هستند و برای کاندیداهای مورد نظر خود تبلیغ و در فضاهای حقیقی و مجازی ارتباط برقرار می‌کنند و جنب‌وجوش و نشاط پررنگی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کمتر سابقه داشته که انتخاباتی با این جنب‌وجوش، ولی با آرامش و بدون التهاب برگزار شود که این بسیار ارزشمند است، ادامه داد: مطمئن هستیم که در هفت اسفندماه امسال با فراخوانی که مقام معظم رهبری دادند و فرمودند حتی آن افرادی که ما را قبول ندارند به خاطر کشور در انتخابات شرکت کنند، مطمئناً ملت بعد از آفرینش حماسه 22 بهمن در هفتم اسفند نیز حماسه‌ای دیگر را می‌آفرینند و باید تلاش کنیم تا همه پای صندوق‌ها حاضر شوند و کسی در خانه‌اش نماند.

alavi24

وزیر اطلاعات با بیان اینکه انتخابات یک نتیجه و یک پیام دارد، گفت: نتیجه این است که با رأی مردم، افرادی راهی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری می‌شوند و خدمت می‌کنند؛ اما پیام این انتخابات در میزان آرا در صندوق‌هاست و مقام معظم رهبری به خوبی تأثیر این پیام را در سطح بین‌المللی و داخل تشخیص می‌دهند که هرچه آرا بیشتر باشد، پیام آن پر‌رنگ‌تر است.

علوی اضافه کرد: این پر‌رنگ بودن آرا نشان‌گر این است که مردم پای کشور، نظام، ولایت‌فقیه، آرمان‌ها و … ایستاده‌اند و در ولایت‌مداری محکم‌تر از گذشته و هر زمان حرکت می‌کنند و نه‌تنها باید خودمان در این انتخابات حضور داشته باشیم، بلکه باید دیگران را هم به حضور ترغیب و تشویق کنیم.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امروز رسانه‌ها به جراید، رادیو و تلویزیون متکی نیستند؛ امروز هر کسی با تلفن همراه خود در دنیای بسیار وسیع مجازی مرتبط است و پیام رد و بدل می‌کند؛ باید با این ابزار، پیام حضور را بدهیم که همه پای صندوق‌ها حاضر شوند تا حماسه‌ای پرشور رقم زده شود.

علوی افزود: با توجه به اینکه کاندیداها خدمتگزار ملت هستند به خصوص در مجلس خبرگان که 160 فقیه، مجتهد، عادل و دلسوز وجود دارد، نباید فضا را به ‌گونه‌ای شکل بدهیم که بگوییم این یک توطئه‌ای است تا یک عده‌ای بروند و عده‌ای نروند؛ ممکن است که دشمنان برای ایجاد مشکل حرف‌هایی را بزنند که حضور پیدا کنید و به افراد خاصی رأی بدهید تا آن عده نباشند.

وی تصریح کرد: مردم به حرف‌های دشمنان خارجی گوش نمی‌دهند، اما باید مراقب باشیم تا اراجیفی که می‌گویند ما را به جان هم نیندازد؛ به طور مثال، اگر آنها از چهار کاندیدا حمایت کردند و بی‌‌بی‌سی تبلیغ آنها را کرد، باید آگاه باشیم که شاید دشمنان به فکر اختلاف‌افکنی باشند؛ بنا‌بر‌این باید مراقب این تفرقه‌ها باشیم.

وزیر اطلاعات افزود: برخی از ‌آنها می‌گویند، امام راحل فرموده است که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد و حواستان را در انتخاب جمع کنید یا ولایت‌مداری کاندیدایی ضعیف است؛ این صحبت‌ها درست نیست، زیرا شورای نگهبان با دقت لازم نامزدها را تأیید و رد صلاحیت کرده است.

علوی اضافه کرد: شورای نگهبان از 800 فقیه و مجتهد، 160 نفر را انتخاب کرده است، آیا این افراد نااهل و نامحرم هستند؛ این صحبت‌ها و این حرف‌ها توهین به شورای نگهبان است.

وی ادامه داد: اسلام بازی با آبروی افراد را نمی‌پذیرد و این با نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز سازگار نیست؛ پیامبر اعظم (ص) فرمودند کسی که با اشاره‌ای با آبروی مسلمانی بازی کند و به آن ضربه بزند تا با این اقدام آن را از چشم مردم بیندازد، خداوند متعال آن را از دایره ولایت خود بیرون و به دایره شیطان می‌فرستد و شیطان نیز آن را بیرون می‌اندازد؛ چراکه شیطان با اینگونه افراد نخواهد بود.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه انتخابات باید سالم و به دور از تهمت باشد، افزود: در انتخابات باید به جنبه‌های مثبت کاندیداها پرداخته شود و به نقاط ضعف کاری نداشته باشیم؛ مردم نیز حرکت‌های سالم بیشتر نظرشان را جلب می‌کند.

علوی ادامه داد: مردم اگر مشاهده کنند که فردی در جهت تخریب نامزدی تلاش می‌کند، برعکس آن عمل می‌کنند و به افرادی که علیه‌ آنها صحبت شده، رأی می‌دهند تا به آن تبلیغ‌کننده نشان دهند که در جمهوری اسلامی راه نتیجه گرفتن راه تخریب دیگران نیست.

وی تصریح کرد: راه نتیجه گرفتن تبلیغات نامزدهای انتخابات، ادب و اخلاق است و این نشان می‌دهد که جامعه ما این بد‌اخلاقی‌ها را نمی‌پسندد و افراد باید رعایت کنند تا کاندیدای مورد نظرشان نیز رأی بیاورد.

درباره ی alavi

همچنین ببینید

دیدارعمومی نماینده ویژه رئیس جمهور با مردم میاندوآب

دیدارعمومی نماینده ویژه رئیس جمهور با مردم میاندوآب/ تصاویر

حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در بیست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *