خانه / در آینه رسانه ها / مردم در جمهوری اسلام منشا قدرت هستند
حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن
حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن

مردم در جمهوری اسلام منشا قدرت هستند

 عضو خبرگان رهبری رمز پیروزی انقلاب و ماندگاری جمهوری اسلامی را پشتیبانی مردمی دانست و گفت : مردم در جمهوری اسلامی ایران اصالت دارند و منشا قدرت هستند .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز پنجشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن شهرستان ساری مرکز استان مازندران افزود : اصالت دادن به مردم در جمهوری اسلامی ریشه در قرآن و سیره نبوی دارد که امام راحل آن را کشف و اجرا کردند.
وزیر اطلاعات با تبیین نقش و اهمیت مردم در اندیشه فقهی و سیاسی امام خمینی (ره) پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، گفت : امام راحل رژیم ستمشاهی تا بن دندان مسلح را نه با اسلحه و خشونت بلکه با پشتیانی مردم و مسالمت آمیز به پیروزی رساندند.
وی توضیح داد : در برهه ای از مبارزه با رژیم پهلوی برخی از انقلابیون نزد امام رفتند و درخواست استفاده از اسلحه کردند، ولی امام اجازه این کار را ندادند برای این که معتقد بودند که ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی هم از مردم هستند و باید به ملت بپیوندند.
علوی با تاکید بر این که امام راحل یک فقیه و تربیت یافته مکتب امام صادق (ع) و قرآن مجید بودند ؛ اظهار داشت : در منطق قرآن ، پیامبر هم از مردم و برای مردم است و با عنوان رحمت اللعالمین از آن یاد می شود ، امام هم از مردم است و همه چیز برای مردم است و کسانی که بخواهند بین حکومت و مردم فاصله ایجا کنند، ظالم محسوب می شوند.
وی افزود : قرآن علاوه بر این که اصالت را به مردم می دهد ، تاکید می کند که اگر پیامبرید و اگر قدرت دارید و وزیرید ، وکیلید ، فقیه هستید یا مرجع برای مردم قیافه نگیرید وگردن فرازی نکنید.
وزیر اطلاعات با تاکید بر این که مردم در جمهوری اسلامی قدرت برتر محسوب می شوند ، گفت : امام راحل وقتی انقلاب پیروز شد باز اجازه نداد مردم به حاشیه بروند و با رای مردم خبرگان قانون اساسی را تشکیل داد تا قانون اساسی بنویسند و این حق را به مردم داد تا رئیس جمهوری ، نمایندگان مجلس ، نمایندگان شوراهای اسلامی را با رای خود انتخاب کنند .
وی افزود : حتی تعیین رهبر هم در جمهوری اسلامی با یک واسطه توسط مردم انجام می شود و این امنیتی هم که بر کشور حاکم است برخاسته از همکاری مردم است .
علوی به وجود ناامنی در کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان اشاره کرد و با مقایسه وضعیت جمهوری اسلامی ایران ، اظهار داشت : این امنیت مرهون مراقبت 160 میلیون چشم 80 میلیون ایرانی است و این امام راحل بودند که این نقش را هم به مردم سپردند.
وی توضیح داد : زمانی که بحث تشکیل دستگاه امنیتی بود امام فرمودند که اطلاعات باید 36 میلیونی باشد و راز امنیت کشور هم همین نوع نگاه به مردم است .
وزیر اطلاعات گفت : دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن به ایران به کار گرفته اند تا صدای انفجار را در ایران در آورند ، اما تا امروز ناکام ماندند و سربازان امام زمان به یاری پروردگار و با حمایت مردم و رهبری تاکنون توطئه دهها گروه تروریستی را خنثی کردند.
وی با تاکید بر این که سرگرده بسیاری از گروهای تروریستی در چند سال اخیر به هلاکت رسیدند و عناصر آنان نیز دستگیری و تحویل مقامات قضایی شدند ، افزود : سربازان امام زمان (عج) با کمک مردم در این سال ها برنامه های جذب تعدادی از جوانان را برای پیوستن گروههای سلفی مانند داعش خنثی کردند و آنان را به سر زندگیشان برگرداندند.
وزیر اطلاعات همچنین از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن قدردانی کرد و گفت : حضور مردم بار دیگر سبب یاس و سر خوردگی دشمنان داخلی و خارجی شده است .
وی به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفند و حضور مردم در پای صندوق های رای اشاره کرد و افزود : هر رای مردم ایران در این انتخابات تیری بر قلب دشمنان خواهد بود.
وزیر اطلاعات تاکید کرد : با اراده ملت ایران و حمایت مقام معظم رهبری ، در تداوم راه امام راحل کوچک ترین خللی به وجود نخواهد آمد.
راهپیمایی مردم ساری که از میدان شهید قاسمی آغاز شد پس از طی مسیرهای میدان شهرداری ، میدان ساعت و خیابان 18 دی با تجمع مردم در میدان شهدای این شهر و سخنرانی وزیر اطلاعات و قرائت بیانیه سراسری پایان یافت .

درباره ی alavi

همچنین ببینید

۷ تغییر در خبرگان تهران

۷ تغییر در خبرگان تهران

منتخب مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران مشخص شدند که از این میان ۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *