خانه / عضو خبرگان رهبری / علوی در جمع نمازگزاران و برخی از مسئولین شهرستانی و شهری شهرستانهای شهریار ،قدس و ملارد
علوی در جمع نمازگزاران و برخی از مسئولین
علوی در جمع نمازگزاران و برخی از مسئولین

علوی در جمع نمازگزاران و برخی از مسئولین شهرستانی و شهری شهرستانهای شهریار ،قدس و ملارد

عضو خبرگان رهبری گفت: مقام معظم رهبری در صحبت با یکی از مسئولین فرمودند« بین وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه روابط خوبی بقرار است و خوشحال هستم» و من نیز به عزیزان گفتم زمانیکه حضرت آقا از روابط خوب ما و شما اظهار خرسندی می کنند باید ارتباطات را بیشتر کنیم تا دل این پسر فاطمه را شاد کنیم و شاد کردن دل رهبر شاد کردن دل امام زمان (عج) است.

به گزارش پایگاه خبری دقت ، حجت الاسلام سید محمد علوی سه شنبه شب در جمع نمازگزاران و برخی از مسئولین شهرستانی و شهری شهرستانهای شهریار ،قدس و ملارد ضمن با تبریک ایام ا لله دهه فجر به بررسی ابعاد انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت:قبل از رخداد انقلاب اسلامی، انقلابهای بسیاری در دنیا اتفاق افتاده بود که می توان به شوروی، چین، فرانسه، شیلی، مصر  اشاره کرد ، ولی انقلاب اسلامی ایران تفاوت بسیاری با انقلابات دیگر در دنیا داشت .
وزیر اطلاعات به شرح دو نمونه از ویژه گی ها و تفاوتهای انقلاب اسلامی و دیگر انقلابها بسنده کرد و گفت :رهبران دیگر انقلابات برای سرنگونی حکومت کشورشان دو مجموعه سیاسی و نظامی را درست می کردند وبا مبارزات مسلحانه،به مقابله با قدرت حاکم شکل می پرداختند در صورتیکه امام خمینی(ره)هیچ اعتقاد به این روش نداشتند و حرفی از این معنا نزد .
وی افزود : نگاه امام با نگاه رهبران دیگر فرق داشت، امام راحل نیروهای مسلح و ارتش را جزیی از ملت میدانست و معتقد بود که قدرت اصلی در مردم است و درزمینه قدرت روی مردم حساب میکردندو ارتش نیز در درون مردم وجود دارد می فرمودند که ارتش با ماست .
وزیر اطلاعات تصریح کرد : این در حالی بود که لحن صحبت امام با ارتش بسیار تفاوت داشت و با لحن و ابیاتی که با علما صحبت می کرد با ارتش سخن می گفت .
وزیر اطلاعات عنوان کرد: امام راحل(ره) هیچگاه مردم را به مقابله با ارتش فرا نخواندند و بارها فرمودند با برادران ارتشی به نرمی و با محبت رفتار شود و ودرلوله تفنگشان گل بگذارید و توصیه ایشان به ارتشیان بر این امر استوار بود که با فاصله گیری از طاغوت به صفوف برادران و خواهران به پا خواسته خود بپیوندند.
وزیر اطلاعات افزود : امام  خمینی (ره) فرهنگ شهادت و ایثار را در بین مردم زنده کردند و خود جلو دار این فرهنگ در ملت شد و فرمودند مرگ انسانها در ذلت آنهاست نه در شهادت و شهادت زندگی جاویدان انسانهاست و زمانیکه فرهنگ شهادت آمد ذلت و اسارت رفت .

سید محمود علوی در ادامه با اشاره به تصمیم های سرنوشت ساز  در شکل گیری انقلاب، قانون اساسی ، خبرگان و نگاه متمایز امام نسبت به مردم و تعیین سرنوشتشان به دست و خودشان  گفت : امام همه جا مردم را میدیدندو افتخار می کرد که خدمتگذار مردم است، چون دین ما مردم را حساب می کند و در قرآن بارها به آن اشاره شده است .
وی افزود: امام خمینی (ره) هشت سال جنگ تحمیلی را با پشتوانه مردم مدیریت کردند و به دشمن ضرباتی سهمگین واردکردند و بعد از آن مقام معظم رهبری آمدند و قطار انقلاب را در همان ریل حرکتشان را ادامه دادند.

علوی گفت:همزمان با انقلاب ما در یک کشور آمریکایی به نام نیکاروگوئه انقلابی رخ داد و دو سه سال بعد انقلابشان بهم پاشید، قبل ازما در کشوری مانند شیلی انقلاب شد و چیزی نشد که این انقلاب بهم پاشید و چندی بعد در مصر نیز این اتفاق افتاد اما اینکه ازانقلاب اسلامی ایران 37 سال می گذرد و وارد سی و هشمتین بهار آن می شویم نشان از دیدگاه اسلامی امام و مقام معظم رهبری و فرهنگ شهادت است و تا گلبرگ سرخ شهادت در کوچه های کشور ما بوی ایثار میدهد و تاخون شهادت در رگهای جوانان ما جاری و ساری است این انقلاب آسیب نمی بیند و امروز خدا را  شکر 37 سال به برکت رهبری حکیمانه و هوشمندانه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری شاهد همدلی، همزبانی و پیوند قابل توجه و مطلوبی میان همهدستگاهها هستیم و ما که دستمان به کار است امسال که سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نام گرفته شاهد همدلی ها بین نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی و قضایی هستیم و بیش از هر  زمان دیگر شاهد پیوندهای برادری این عزیزان هستیم.

وزیر اطلاعات افزود:امروز بین سپاه، بسیج، وزارت اطلاعات ،ناجا، ارتش، قوه قضائیه، شورای امنیت ملی، شورای امنیت کشور، وزارت کشور ستاد کل نیورهای مسلح هم افزاریی و همدلی وهکاری بسیار خوبی وجود دارد  و این در شرایطی است که صدای نا امنی  و انفجارها در کشورهای همسایه و دنیا به گوش می رسد و نتیجه همدلی و همزبانی است .

علوی گفت:امروز شاهدیم با تدابیری که دولت تدبیر و امید بکار بسته است بدون سر و صدا و با تلاش و تجربه وزرایی که یک عمر تجربه دارند، کشور را سر پا نگه داشته شده است و این کار ساده ای نبود و مقام معظم رهبری از این همدلی ها اظهار خرسندی کردند .
وی افزود : مقام معظم رهبری در صحبت با یکی از مسئولین فرمودند« بین وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه روابط خوبی بقرار است و خوشحال هستم» و من نیز به عزیزان گفتم زمانیکه حضرت آقا از روابط خوب ما و شما اظهار خرسندی می کنند باید ارتباطات را بیشتر کنیم تا دل این پسر فاطمه را شاد  کنیم و شاد کردن دل رهبر شاد کردن دل امام زمان (عج) است.
وی خطاب به مردم دو عرصه حضور22 بهمن و انتخابات را مهم برشمرد و افزود : یقین دارم شما مردم در این انتخابات نیز سربلند بیرون می آیید و به دوست و دشمن پیام میدهید که ملت ایران استوارتر و مسمم تر و پایمردتر از همیشه ایستاده است و انشاا… فراخوان رهبر معظم انقلاب را نیز پاسخ می دهیم که فرمود همه بیایید امیدواریم در عرصه همدلی و همزبانی تمامی آحاد جامعه به فراخوان رهبری معظم انقلاب پاسخ دهند و یقین داریم که ملت ایران بار دیگر با حضور حماسی و پر رنگ خود، وحدت و اقتدار نظام و کشور را به تصویر خواهند کشید و انقلابمان را باری دیگر بیمه خواهند کرد.

درباره ی alavi

همچنین ببینید

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری حوزه انتخابیه استان تهران

حجت‌الاسلام محمود علوی در جمع راهپیمایان 22 بهمن در ساری

حجت‌الاسلام محمود علوی عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد حضور پر شور مردم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *