خانه / در آینه رسانه ها / علوی:داوطلبان انتخابات از تخریب دیگران و عوام فریبی پرهیز کنند
داوطلبان انتخابات از تخریب دیگران و عوام فریبی پرهیز کنند
داوطلبان انتخابات از تخریب دیگران و عوام فریبی پرهیز کنند

علوی:داوطلبان انتخابات از تخریب دیگران و عوام فریبی پرهیز کنند

وزیر اطلاعات گفت: داوطلبان انتخابات از تخریب دیگران، عوام فریبی و قول های ناممکن پرهیز کنند.


به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات در دیدار با اساتید و روسای مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به انقلاب ها و مبارزات در سایر کشورها گفت: انقلاب ها و مبارزات دو ضلع دارد یا نظامی است یا سیاسی؛ در انقلاب اسلامی ایران که یک انقلاب استثنایی بود امام(ره) فعالیت را در اسلحه نمی دید بلکه در مردم می دید و تکیه ایشان بر مردم بود؛ امام(ره) در راهبردها و هدایت های خود هیچ وقت توصیه به تهیه اسلحه و کار نظامی نمی کردند.

وی افزود: امام(ره) تأکیدشان بر حرکت مردمی و وحدت بود؛ امام(ره) نه تنها قدرت مردم را قدرت فائقه می دانستند بلکه برعکس کسانی که نیروی نظامی را برای سرنگونی حکومت طاغوت می دانستند فکر می کرد.

علوی گفت : امام (ره) نیروهای نظامی و ارتش را بخشی از مردم می دانستند و همیشه سخن و خطابشان به آنها مهربانی بود و مردم نیز به تبعیت از امام(ره) با شاخه گل از ارتش استقبال می کردند که این حرکت و نگاه امام(ره) باعث تحول در ارتش شد.

وزیر اطلاعات بیان داشت: این نوع نگاه و در ادامه، نگاه مقام معظم رهبری به مردم و مردمی بودن، باعث تداوم انقلاب شکوهمند اسلامی است.

علوی افزود: فرهنگ اسلامی، پیامبر(ص) را برای مردم می داند، قرآن را برای مردم می داند، مکتب برای مردم و همه جا همه چیز برای مردم است. امام(ره) خودش را برای مردم و ارزش و بهاء را به مردم می دادند و فرمودند شما حرمت مردم را حفظ کنید، اگر مردم باشند دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند. در مدیریت 8 سال دفاع مقدس نیز همینگونه بود، همه اش مردم بود، امام(ره) با قدرت و با حضور همه اقشار مردم آن حماسه ها را آفریدند.

وزیر اطلاعات حضور مردم را باعث تحکیم پایه های نظام دانست و گفت: با پیام امام(ره) بود که مردم در همه صحنه ها حضور داشتند و از شهادت و مرگ در راه خدا هراسی نداشتند و با قدرت حضور آنها تمام حیله های دشمنان در دوران دفاع مقدس نقش بر آب شد و دشمنان این مرز و بوم ناکام ماندند.

علوی دیدگاه امام(ره) در عرصه اطلاعات را نیز تکیه بر مردم عنوان کرد و گفت: اطلاعات 36 میلیونی مورد تأکید ایشان بود و در اوایل انقلاب با این اطلاعات مردمی بود که خانه های تیمی گروهک های ضد انقلاب لو می رفت و مورد ضربه قرار می گرفتند.

وزیر اطلاعات با تأکید بر افزایش شاخص های امنیتی کشور به انفجارها و ناامنی در برخی کشورهای گفتند: با همدلی و هم افزایی همه نیروهای خدوم در نیروهای نظامی و انتظامی امنیت خوبی در کشور ایجاد شده و با هدایت های مقام معظم رهبری همه نیروهای نظام دست بدست هم داده و با پشتوانه اطلاعات 80 میلیونی این امنیت به ارمغان آمده است.

علوی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور حد اکثری مردم در پای صندوق های رای اشاره و گفت: در 7 اسفند ماه شرکت مردم و صندوق های رای با جهان سخن خواهند گفت و همه وظیفه داریم که برای مصونیت کشور از نگاههای بد در این انتخابات شرکت نماییم.

وی گفت: کاندیداها و طرفداران آنان با رعایت اخلاق و شرع مقدس در چارچوب قانون جمهوری اسلامی تبلیغ نمایند و از تخریب دیگران و عوام فریبی و قول های ناممکن پرهیز کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

درباره ی alavi

همچنین ببینید

۷ تغییر در خبرگان تهران

۷ تغییر در خبرگان تهران

منتخب مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران مشخص شدند که از این میان ۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *