خانه / عضو خبرگان رهبری / حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در جمع مسئولان و خانواده معظم شهدا
عضو خبرگان رهبری در دیدار با خانواده شهدا
عضو خبرگان رهبری در دیدار با خانواده شهدا

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در جمع مسئولان و خانواده معظم شهدا

حجت الاسلام والمسلمین در این دیدار گفت: یکی از ویژگی های ممتاز انقلاب اسلامی، مردمی بودن آن است که موجب شده ایران از دسیسه ها و توطئه های دشمن در امان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی شامگاه چهارشنبه در جمع مسئولان، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم با حضور در مسجد جامع شهر ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر افزود: این ایام فرصت ارزشمندی است تا یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی، امام شهیدان و شهدای عزیز مدافع حرم اهل بیت (ع) را زنده نگاه داریم.
وی به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و تفاوت آن با دیگر انقلاب ها اشاره کرد و گفت: انقلاب هایی نظیر انقلاب روسیه، فرانسه و مصر تفاوت های بنیادین و اصولی با انقلاب اسلامی ایران دارد زیرا بیشتر این انقلاب ها با حرکت نظامی و مبارزه مسلحانه شکل گرفت ولی انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت اسلامی مردم ایران است.
عضو خبرگان رهبری افزود: یکی ارزش های والای انقلاب شکوهمند ایران اسلامی، حضور مردم در صحنه بود که امام خمینی (ره) با رهبری داهیانه خویش این حضور را در تمامی صحنه ها و عرصه ها فراهم کرد.
وی گفت: رهبر کبیر انقلاب نیروهای مسلح و ارتش را جزوی از مردم و قدرت اصلی ارتش و نیروهای مسلح را از مردم و همراه با مردم بودن، می دانستند.
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه امام خمینی (ره) می دانست حضور مردم موجب عقب نشینی دشمن می شود، خاطرنشان کرد: نگاه امام راحل برگرفته از قرآن کریم بود و قرآن نیز برای مردم است و امروز می توان گفت که مردم و نقش آنان در صحنه از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی افزود: آنچه موجب شد تا امام خمینی (ره) با دست خالی انقلاب را به پیروزی برساند، حضور مردم در حماسه پیروزی انقلاب اسلامی بود زیرا امام می دانستند که این انقلاب برای مردم است و با تلاش آنان شکل خواهد گرفت و ماندگار خواهد ماند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب فرهنگ شجاعت و شهادت را در میان مردم زنده کرد گفت: این مهم موجب شد تا در دوران انقلاب ارتش آرام آرام با مردم همراه شود و این همدلی و هم زبانی ها موجب شد تا کشور از حضور بیگانگان در امان بماند.
حجت الاسلام علوی به دوران بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: با پیروزی انقلاب، امام خمینی (ره) حقیقت دموکراسی را با تحقق نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط مردم و تعیین نمایندگان آنان در مجلس، خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و … فراهم کرد که این نشان از مردمی بودن انقلاب دارد.
وی گفت: امام (ره) با مردم انقلاب کرد و با مردم، جمهوری اسلامی ایران را ساخت و این انقلاب را به مردم و نمایندگان آنان سپرد و امروز نهضت امام و پرچم امام راحل در دستان رهبر فرزانه انقلاب است.
وزیر اطلاعات افزود: امروز شاهد رشد و توسعه کشور در تمامی عرصه ها همچون علم و صنعت، نیروهای دفاعی، نانو، پزشکی و … هستیم که این جایگاه با تلاش مردم شکل گرفته و همین مردم با حضور خود در تمامی عرصه ها توطئه و دسیسه های دشمن را خنثی کردند.
حجت الاسلام علوی گفت: انتخابات پیش رو با فضای خوبی که در کشور حاکم است به بهترین شکل برگزار خواهد شد و امنیت و صلابت ایران اسلامی با حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی، نظام و انقلاب اسلامی ایران را مجدداً بیمه خواهد کرد.

درباره ی alavi

همچنین ببینید

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری حوزه انتخابیه استان تهران

حجت‌الاسلام محمود علوی در جمع راهپیمایان 22 بهمن در ساری

حجت‌الاسلام محمود علوی عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد حضور پر شور مردم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *