خانه / عضو خبرگان رهبری / جایگاه مجلس خبرگان دقیقاً به اهمیت جایگاه رهبری است
جایگاه مجلس خبرگان دقیقاً به اهمیت جایگاه رهبری است
جایگاه مجلس خبرگان دقیقاً به اهمیت جایگاه رهبری است

جایگاه مجلس خبرگان دقیقاً به اهمیت جایگاه رهبری است

همایش “امنای امت” با موضوع “جایگاه، وظایف و کارآمدی مجلس خبرگان رهبری و پاسداشت نمایندگان فقید” صبح امروز ـ پنج‌شنبه 15 بهمن ـ در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله‌ العظمی «هاشمی شاهرودی» و آیات «هاشمی شاهرودی»، «حسینی بوشهری»، «یزدی»، «دری نجف‌آبادی»، «مقتدایی» و حجج‌الاسلام «محمدی گلپایگانی» رییس دفتر مقام معظم رهبری، «ابوترابی» نایب رییس مجلس، «سیدمحمود علوی» وزیر اطلاعات، «رئیسی» دادستان کل کشور و نمایندگان فعلی و سابق مجلس خبرگان رهبری حضور داشتند.

خیر مقدم عضو هیأت رییسه

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه فجر بیان داشت: این همایش که با ابتکار دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری تشکیل‌شده است، از سلسله همایش‌هایی است که معمولاً هرساله توسط دبیرخانه خبرگان در استان‌های مختلف شکل می‌گیرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای هیئت‌رئیسه خبرگان تصمیم گرفتند به دو منظور همایشی تشکیل شود که منظور اول تعیین جایگاه، وظایف و کارکردهای مجلس خبرگان خصوصاً در این دوره‌ی چهارم است که روزهای پایانی آن می‌گذرد.

وی افزود: دومین منظور پاسداشت نمایندگان فقید این دوره است به‌خصوص دو رئیس مجلس خبرگان که در این دوره از میان ما رفتند، مرحوم آیت‌الله مشکینی و مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی و 14 نفر دیگر از دنیا رفتند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: جایگاه خبرگان رهبری دقیقاً به اهمیت جایگاه خود رهبری است و اگر این جایگاه استمرار پیدا کند همان‌طور که مورد تائید امام خمینی(ره) بود باعث خوشحالی دوستان نظام اسلامی خواهد شد و بقای این مجلس خبرگان باعث یاس و نومیدی دشمنان قسم‌خورده اسلام خواهد شد.

حسینی بوشهری با اشاره به وظیفه‌ی مجلس خبرگان بیان داشت: بعد از فوت امام خمینی(ره) ما شاهد عملکردی خوب از مجلس خبرگان رهبری بودیم که با انتخاب شخصیتی شایسته، دشمنان را نابود کردند.

وی در ادامه گفت: خبرگان با زمان‌شناسی به هنگام، وارد عرصه شدند و زمانی که همه‌ی دنیا نظاره‌گر بودند که چه حادثه‌ای در ایران رخ خواهد داد، ابتکار مجلس خبرگان این بود که به دشمن اجازه توطئه و برنامه‌ریزی برای مقابله با نظام اسلامی را نداد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان نظارت بر بقای بر شرایط رهبری را از دیگر وظایف مجلس خبرگان برشمرد و اظهار داشت: این جایگاه باعث اعتماد، اتکال و امید مردم است.

 

جایگاه مجلس خبرگان دقیقاً به اهمیت جایگاه رهبری است

alavi9

درباره ی alavi

همچنین ببینید

عضو خبرگان رهبری در دیدار با خانواده شهدا

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در جمع مسئولان و خانواده معظم شهدا

حجت الاسلام والمسلمین در این دیدار گفت: یکی از ویژگی های ممتاز انقلاب اسلامی، مردمی بودن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *